Menu
Nákupný košík

Sacharidy a gainery

Sacharidy sú nenahraditeľnou súčasťou výživy a predstavujú najdôležitejšie a najrýchlejšie zdroje energie. Športovci a osoby so zvýšenou fyzickou aktivitou musia prijímať dostatočný objem sacharidov, ktoré by za normálnych okolností nevedeli získať zo stravy. Pre bežného človeka je dostatočné prijať sacharidy v dennom objeme od 50 – 55 % z celkovového energetického príjmu. Pre zvýšenie glykogénu vo svaloch a pre zvýšenie fyzického výkonu, pre dokonalú regeneráciu a rast svalstva je potrebné dopĺňať sacharidy aj vo forme doplnkov. Preto je potrebné dopĺňať sacharidy ihneď po tréningu, aby sa využila glykogénsyntáza (rozklad glykogénu), ktorá je najsilnejšia práve po aktivite. Sacharidy sa rozdeľujú na jednoduché rýchlo vstrebateľné ako je glukóza a dextróza, tie majú vysoký glykemický index a dodávajú telu okamžitú energiu, a komplexné polysacharidy ako je maltodextrín, tie sú rovnako vhodným palivom pre telo, vstrebávajú sa pomalšie, sú vhodné po náročnom silovom tréningu, sú ľahko tráviteľné a poskytujú telu dostatočne veľa kalórií.

Gainery rovnako ako sacharidy sú určené pre tích, ktorí potrebujú zvýšiť svoj kalorický príjem, naberať svalovu hmotu, či dostatočne regenerovať. Obsahujú kombináciu sacharidov a bielkovín spolu s vitamínmi, minerálmi, vlákninou a živinami. Obsahujú vyššie percento sacharidov a menej bielkovín pre vyššiu energetickú hodnotu. Podľa typu obsahujú od 30 až do 50% bielkovín, rôzne kombinácie sacharidov, ale aj proteínov kvôli lepšiemu zabezpečeniu prísunu širšieho spektra aminokyselín. Užívajú sa kedykoľvek počas dňa, ale aj ihneď po tréningu alebo na doplnenie energetického príjmu ráno po prebudení alebo pred aktivitou.

Značka: BIOTECH USA
CarboXTM je vysoko pokrokový, vedecky vyvinutý komplex sacharidov, ktorý dodá energiu pre optimálny tréning a zvyšuje energetickú úroveň po tréningu. CarboXTM obsahuje päť druhov, pomaly, normálne a rýchlo sa vstrebávajúcich sacharidov, ktoré zabezpečujú plynulé zásobovanie organizmu energiou. Carbo..
9,90€ Bez DPH:8,25€
BIOTECH USA HYPER MASS 5000 1KG
-17 %
Značka: BIOTECH USA
Hyper Mass 5000 ponúka dokonalé riešenie pre tých kulturistov, ktorí potrebujú udržať rovnováhu aminokyselín. Výsledky vedeckých výskumov dokazujú, že nedostatok aminokyselín s rozvetvenými reťazcami a zvýšená fyzická záťaž vedú k odbúravaniu svalového tkaniva v dôsledku uspokojenia potreby dus..
21,90€ 18,10€ Bez DPH:15,08€
Značka: BIOTECH USA
Hyper Mass 5000 ponúka dokonalé riešenie pre tých kulturistov, ktorí potrebujú udržať rovnováhu aminokyselín. Výsledky vedeckých výskumov dokazujú, že nedostatok aminokyselín s rozvetvenými reťazcami a zvýšená fyzická záťaž vedú k odbúravaniu svalového tkaniva v dôsledku uspokojenia potreby dusíka v..
43,90€ Bez DPH:36,58€
Značka: Enervit
Tablety Enervit Carbo (predtým Enervit GT Sport) majú vysoký obsah sacharidov na rýchle odstránenie vznikajúcej únavy a nepretržitého dopĺňania energie. Sú navrhnuté tak, aby ste ich mohli mať vždy pri sebe na okamžité použitie. - Energetické tablety na okamžité doplnenie rýchlo vstrebateľnej energi..
9,50€ Bez DPH:7,92€
ENERVIT ISOTONIC GEL 60 ML
Novinka -10 %
Značka: Enervit
Energetický gél pre cyklistov, bežcov, triatlonistov a ďalších športovcov dodávajúci telu rýchlu energiu vo veľkej dávke bez nutnosti zapitia. Vďaka maltodextrínu sa k svalom dostane násobne viac energie než v prípade bežnej glukózy. Vitamíny skupiny B (B1, B3a B6) prispievajú k správnemu energetick..
3,00€ 2,70€ Bez DPH:2,25€
Značka: Enervit
Energetický tekutý gél, ktorý dopĺňa veľkú dávku energie. Vhodné pre efektívne zvýšenie výkonu vďaka ideálnej kombinácii rýchlych sacharidov. Vďaka svojmu zloženiu a kombinácii použitých sacharidov poskytne okamžitú energiu vo veľkej dávke. Je to najrýchlejšia dostupná energia a v najväčšom možnom m..
3,95€ Bez DPH:3,29€
Enervit Liquid Gel Competition s kofeínom 60 ml
-9 %
Značka: Enervit
Energetický tekutý gél, ktorý dopĺňa veľkú dávku energie. Vhodné pre efektívne zvýšenie výkonu vďaka ideálnej kombinácii rýchlych sacharidov a dávky kofeínu. Vďaka svojmu zloženiu a kombinácii použitých sacharidov poskytne okrem stimulácie vďaka kofeínu aj bleskovú energiu v konskej dávke. Je to na..
4,36€ 3,95€ Bez DPH:3,29€
Značka: EXTRIFIT
Vynikajúca ryža vo forme ľahko rozpustných ryžových vločiek s ovocím, kokosom a čokoládou. Základom produktu je 100% ryža vo forme ľahko rozpustných ryžových vločiek. Ďalších 15% komplexných sacharidov produktu tvorí ovsené vločky a 5% pšeničné vločky.- žiadne varenie- všetko za studena- príprava tr..
16,50€ Bez DPH:13,75€
Značka: NUTREND
Nutrend CARBONEX sú energetické tablety obohatené o energizujúce a stimulujúce látky – Kofeín, Taurín, Horčík, Vitamín C, L-Karnozín, L-Alanín a BCAA v optimálnom pomere 2:1:1. Prevaha rýchle využiteľnej formy energie. Celkový efekt sa umocňuje rozpustením tablety v ústach, kedy dochádza k prestupu ..
7,50€ Bez DPH:6,25€
Značka: NUTREND
CARBOSNACK – energia v pravý čas. V energetickom géli CARBOSNACK prevažujú jednoduché cukry (glukóza) v kombinácii s maltodextrínom v praktickom balení. Nulový obsah minerálov zaručuje bezproblémovú kombináciu so športovými nápojmi v priebehu výkonu. Taurín a glycín pre posilnenie nervovosvalových f..
18,00€ Bez DPH:15,00€
NUTREND CARBOSNACK TUBA 50 G
-17 %
Značka: NUTREND
CARBOSNACK – energia v pravý čas. V energetickom géli CARBOSNACK prevažujú jednoduché cukry (glukóza) v kombinácii s maltodextrínom v praktickom balení. Nulový obsah minerálov zaručuje bezproblémovú kombináciu so športovými nápojmi v priebehu výkonu. Taurín a glycín pre posilnenie nervovosvalových f..
1,50€ 1,25€ Bez DPH:1,04€
Značka: NUTREND
Energetický gél vhodný na podporu dlhodobého fyzického výkonu predovšetkým vytrvalostného charakteru. Enduro Snack zabezpečí pozvoľné uvoľňovanie energie, ktoré Vám pomôže efektívne predchádzať energetickej kríze, a tým maximálne podporiť Váš výkon.Hlavný energetický podiel tvorí špeciálny druh sach..
2,04€ Bez DPH:1,70€
Zobrazené 1 až 12 z 19 (2 stránok)