Menu
Nákupný košík

PENCO ENERGY DRINK 900 G

PENCO ENERGY DRINK 900 G
Novinka -20 %
PENCO ENERGY DRINK 900 G
22,50€
17,90€
Bez DPH: 14,92€

Dostupné možnosti

Skvelý iónový nápoj s vyšším obsahom energie pre dlhšie vytrvalostné výkony nad 1,5 hodiny. Obsahuje 20 % unikátneho disacharidu PALATINOSE.

 - predlžuje schopnosť podávať maximálny výkon
 - účinný antioxidačný systém (zinok, mangán, selén a vitamíny C a E) pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom
 - obsahuje 20 % izomaltulózy s postupným uvoľňovaním energie
 - zvyšuje vstrebávanie vody počas fyzickej záťaže
 - chráni pred vznikom kŕčov
 - odstraňuje únavu, zvyšuje výkonnosť a vytrvalosť
 - doplňuje vodu, ióny a energiu pri dlhodobej záťaži
 - pomáha udržiavať výkonnosť počas dlhodobého vytrvalostného fyzického cvičenia

Medzi výhody PENCO ENERGY DRINK patrí okrem optimálneho pomeru elektrolytov (Na, K, Mg, Cl, Ca, P a ďalších) aj zvýšený obsah glukózových polymérov (maltodextrín) a vysoký obsah špeciálneho sacharidu izomaltulózy.

Výhodou glukózových polymérov je, že príliš nezvyšujú osmolalitu nápoja, a tak umožňujú účinnú rehydratáciu počas zvýšenej spotreby energie v dôsledku intenzívneho vytrvalostného cvičenia.  Ďalšou pozitívnou vlastnosťou iónového nápoja je vyšší obsah antioxidačných vitamínov C + E a kľúčových prvkov antioxidačného systému (selén + zinok + mangán), ktoré prispievajú k ochrane buniek pred nebezpečenstvom oxidačného stresu, ktorého riziko sa zvyšuje s intenzitou fyzickej námahy.

Zdrojom energie sú jednoduché cukry (glukóza a sacharóza), komplexné sacharidy (maltodextríny) a jedinečný disacharid izomaltulóza (PALATINOSE) s postupným uvoľňovaním energie. Vyrába sa zo sacharózy enzymatickou premenou 1,2-glykozidovej väzby medzi glukózou a fruktózou na väzbu 1,6. Vďaka tejto odlišnej väzbe je izomaltulóza stabilnejšia ako sacharóza a metabolizuje sa pomalšie bez výrazného zvýšenia hladiny glukózy v krvi.
Izomaltulóza je prvý pomaly stráviteľný cukor, ktorý poskytuje svalom a mozgu rovnaké množstvo energie (4 kcal/g) ako sacharóza alebo glukóza, ale v dlhšom časovom intervale. Zatiaľ čo bežný cukor alebo glukózu telo spotrebuje veľmi rýchlo a hladina cukru v krvi klesne na základnú úroveň približne po 60 minútach, izomaltulóza sa metabolizuje oveľa pomalšie a hladina cukru v krvi sa úplne vyčerpá až po 2 hodinách.  PALATINOSA sa vyznačuje nízkym glykemickým indexom (GI) a nízkou inzulínovou odozvou, je šetrný k zubom a vhodný pre diabetikov.

Vytrvalostní športovci, ktorí užívajú PENCO ENERGY DRINK s izomaltulózou pred a počas cvičenia, lepšie znášajú intenzívnu fyzickú námahu a sú schopní podávať dlhšie maximálny výkon. Je určený pre všetkých športovcov, najmä vytrvalostných, ktorých športová aktivita trvá dlhšie ako 1,5 hodiny. Platí to najmä pre dlhšie cyklistické, triatlonové a bežecké tréningy a preteky.

DÁVKOVANIE

30 g (1,5 odmerky) prášku sa rozmieša v 500 ml studenej vody. Pre dosiahnutie požadovaných účinkov dodržujte uvedený postup prípravy. Pije sa tesne pred výkonom a potom každých 10-15 min podľa doby intenzity výkonu a teploty prostredia.

Pred výkonom:

- deti 12 - 15 rokov 100 - 200 ml

 - dospelí 100 - 200 ml

Počas výkonu:

 - deti 12 - 15 rokov 500 - 1500 ml

 - dospelí 500 - 2000 ml

ZLOŽENIE

Sacharóza, maltodextríny, izomaltulóza* (20 %), glukóza, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, horečnaté soli kyseliny citrónovej, citrát sodný, mliečnan vápenatý, chlorid sodný, aróma, citrát draselný, draselné soli kyseliny trihydrogénfosforečnej, srvátkový proteín, citrusový pektín, β-karotén (len ED pomaranč), naringín (len ED grapefruit), vitamínová zmes (kyselina L-askorbová, tokoferylacetát 50%, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, tiamín mononitrát, kyselina pteroylmonoglutámová, D-biotín, kyanokobalamín), chlorid draselný, emulgátor: sójový lecitín, síran železnatý, oxid zinočnatý, síran mangánatý, síran meďnatý, seleničitan sodný, jodičnan draselný. *Izomaltulóza je zdrojom glukózy a fruktózy.

ALERGÉNY

Upozornenie pre alergikov: tento výrobok obsahuje srvátkový proteín.
Výrobok môže obsahovať stopy lepku, sóje a vaječného bielka.

UPOZORNENIE

Skladujte v suchu do 25 °C. Po otvorení skladujte v suchu a spotrebujte do 3 mesiacov. Nie je určené pre deti mladšie ako 12 rokov. Prijímajte pestrú a vyváženú stravu a dodržiavajte zdravý životný štýl. V prípade akýchkoľvek ťažkostí po užití prípravku prerušte jeho užívanie.

Zloženie
Nutričné hodnotyna 100 g
Energetická hodnota1600 kJ/ 381 kcal
Bielkoviny0,5 g
Sacharidy90 g
- z toho cukry67 g
Tuky< 0,1 g
- z toho nenasýtené mastné kyseliny0 g
Biotin130 µg
Kyselina listová140 µg
Niacin16 mg
Chlorid900 mg
Kyselina pantoténová (*B5)6,5 mg
Vitamín B1 (thiamín)1 mg
Vitamín B12 (kobalamín)4 µg
Vitamín B2 ( riboflavín )1,5 mg
Vitamín B6 (pyridoxín)1,3 mg
Vitamín C (kys. L-askorbová)360 mg
Vitamín E (tokoferol)27,5 mg
Draslík220 mg
Fosfor160 mg
Horčík90 mg
Jód30 µg
Mangán1 mg
Meď0,2 mg
Selén30 µg
Sodík800 mg
Soľ (Chlorid sodný)2 g
Vápnik120 mg
Železo4 mg
Zinok5 mg