Menu
Nákupný košík

SCITEC NUTRITION MEGA BCAA 1400 120 KPS

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), sú esenciálne z dvoch hľadísk: V prvom rade preto, že si ich organizmus nedokáže vytvoriť. V druhom prípade preto, že vplyvom stresu (po tréningu alebo v prípade nedostatku potravy) svalstvo využíva práve tieto aminokyseliny. Leucín - podľa výsledkov najnovších štúdií sa jedná o jednu z najdôležitejších aminokyselín. V priebehu intenzívnej fyzickej práce je svalstvo schopné použiť aminokyseliny BCAA aj ako zdroj energie. Z tohto dôvodu majú BCAA energizujúce a tiež antikatabolické účinky.
BCAA (Branched Chain Amino Acids) tvoria esenciálne aminokyseliny valín, leucín a izoleucín. Ľudský organizmus si ich nedokáže vytvoriť sám, preto musia byť dodávané v strave a v doplnkoch stravy. Tieto aminokyseliny chránia svaly pred poškodením pri fyzickej záťaži, urýchľujú regeneráciu svalov, uchovávajú zásoby glykogénu a optimalizujú jeho využitie ako energetického zdroja vo svaloch. Podporujú tvorbu svalového tkaniva, chránia svaly a stimulujú odbúravanie tukov. Majú význam nielen pre budovanie svalovej hmoty počas tréningu a po ňom, ale i pre duševnú výkonnosť po cvičení a fyzickej záťaži. BCAA napomáhajú rastu, vývoju a údržbe svalov a sily.
Vitamín B5 - kyselina pantoténová - prispieva k energetickému metabolizmu, normálne syntéze a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov. Pomáha k zníženiu únavy a vyčerpania a blahodárne pôsobí pri duševnom výkone.
Vitamín B6 patrí tiež medzi esenciálne výživné látky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri syntéze a premene bielkovín, sacharidov, tukov a tvorbe červených krviniek. Podieľa sa na optimalizácii hormonálnej aktivity, imunitného systému, psychologických funkcií a nervovej sústavy. Pomáha k zníženiu únavy a vyčerpania.
Vitamín B12 prispieva k energetickému metabolizmu a tvorbe červených krviniek, blahodárne pôsobí na normálnu funkciu imunitného a nervového systému, hrá dôležitú úlohu v procese delenia buniek a pomáha pri znižovaní únavy a vyčerpania.

Použitie:

Užite 2 kapsuly denne, pred alebo po tréningu.

Zloženie:

L-leucín, L-izoleucín, L-valín, hovädzie želatína, farbivá (oxid titaničitý, čierny oxid železitý, E151), D-pantothenát vápenatý, pyridoxín HCl, plnidlo (mikrokryštalická celulóza), kyanokobalamín.

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt nie je náhradou vyváženej, rôznorodej stravy a zdravého životného štýlu! Uchovávajte uzamknuté pred malými deťmi. Produkt môže obsahovať stopy mliečnych, sójových, vaječných bielkovín, gluténu, arašidov, lieskových orieškov, rýb a morských plodov!

Zloženie
Nutričné hodnotyv jednej dávke = 2 kapsle
L-izoleucín (BCAA)625 mg
L-leucín (BCAA)1250 mg
L-valín (BCAA)625 mg
Vitamín B12 (kobalamín)0,8 mg
Vitamín B5 (kyselina pantoténová)5,3 mg
Vitamín B6 (pyridoxín)1,3 mg