Menu
Nákupný košík

PENCO AC SALTS 120 KPS

Pri telesnej námahe sa v svale hromadia kyslé zložky (hlavne laktáty) a tým klesá výkonnosť. Nedostatok bázických solí často vedie ku kčom, ktoré sú tak bolestivé, že spravidla vyradia športovca zo závodu, alebo zápasu.

- zlepšuje hydratáciu organizmu
- neutralizuje laktáty, ktoré sa vytvárajú anaerobne zo svalového glykogenu pri intenzívnom telesnom zaťažení
- znižuje riziko vzniku kŕčov a tým udržuje výkonnosť na maximálnej úrovni

V období pred dlhodobým športovým výkonom by strava mala byť bázická, bežná strava je väčšinu kyslá. Unikátny bázický doplnok výživy Penco AC Salts (AntiCramps) obsahuje 9 druhov minerálnych solí v kombinácii s pantothenátom vápenatým, ktorý má vedecky dokázané protikŕčové účinky. Už dve tobolky môžu prispieť k obnoveniu acidobazickej rovnováhy, zmierniť únavu a obmedziť riziko vzniku kŕčov. Balenie 120 toboliek po 800 mg vystačí na 1 až 3 mesiace. Užíva sa tesne pred závodom, alebo v kritických obdobiach výkonu. Zapíja sa vodou, alebo hypotonickým iontovým nápojom Penco Mineral Drink (Penco MD), alebo Penco Ionogen. Penco AC Salts v kombinácii s dostatočným množstvom tekutín

Dávkovanie:

1 kapsulu zapite 200 - 300 ml vody alebo hypotonického nápoja. Pri intenzívnej telesnej záťaži spojenej s nadmerným potením a okolitej teplote nad 25 ° C - 1 kapsulu pred predpokladanou záťažou a ďalšie počas výkonu, maximálne 2 kapsuly za hodinu. Pri strednej telesnej záťaži spojenej s bežným potením a teplote prostredia okolo 20 ° C 1 kapsulu za hodinu. Pri telesnej záťaži spojenej s menším potením alebo pri teplote do 10 ° C - 1 kapsulu každé 2 hodiny.

Zloženie:

chlorid sodný, vápenaté soli kyseliny citrónovej, želatínová kapsula ( 100% želatína ), hydrogénuhličitan sodný, citrát sodný, oxid horečnatý, draselné soli kyseliny fosforečnej, chlorid draselný, citrát draselný, kyselina pantoténová

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladať mimo dosahu detí! Dbajte na rôznorodú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. V prípade akýchkoľvek ťažkostí po užití doplnku prerušte jeho užívanie. Minimálna trvanlivosť do dátumu vyznačeného na dne obalu.
Skladujte a uchovávajte v suchu pri teplote do 25°C.

Zloženie
Nutričné hodnotyna dennú dávku = 4 kapsule
Energetická hodnota6,8 kJ / 1,6 kcal
Bielkoviny0,4 g
Sacharidy0 g
Tuky0 g
Chlorid920 mg
Kyselina pantoténová (*B5)36 mg
Draslík144 mg
Fosfor44 mg
Horčík140 mg
Sodík760 mg
Soľ (Chlorid sodný)1,9 g
Vápnik80 mg