Menu
Nákupný košík

GRASSBERG ZINC PICOLINATE 60 KPS

Zinok je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Takmer každá bunka tela potrebuje túto živinu. Podieľa sa na rôznych imunitných a enzymatických procesoch a je nevyhnutný pre viac ako 300 mechanizmov v našom tele. Grassberg Zinok obsahuje najviac biologicky dostupnú formu minerálu, ktorá výrazne zlepšuje jeho vstrebávanie. Obsahuje aj vitamín C.

- Pomáha posilniť imunitný systém
 - Obnovuje bunkový metabolizmus a obnovu buniek
 - Zlepšuje funkciu svalov
 - Stimuluje krvotvorbu

V ľudskom tele je zinok najviac prítomný vo svaloch, prostate, pankrease a pečeni. Tento prvok tvorí 1/5 ľudskej semennej tekutiny.   Nachádza sa tiež vo viac ako 400 enzýmoch, ktoré sa podieľajú na zložitých chemických procesoch v tele.

Zinok je veľmi prospešný pre mužov. Podieľa sa na tvorbe mužských hormónov a spermií, metabolizme vitamínu E a podporuje zdravú funkciu prostaty.
Netreba však zabúdať ani na ženy. Odporúčané denné množstvo zinku je 11 miligramov (mg) pre mužov a 8 mg pre ženy. Dostatok zinku v ženskom tele prospieva v tehotenstve a dojčení, posilňuje imunitný systém.

Nedostatok zinku môže byť spôsobený stravou s nízkym obsahom tohto mikroelementu, zvýšenými fyziologickými potrebami, aktívnym fyzickým rastom a vývojom, genetickými poruchami, ktoré ovplyvňujú vstrebávanie zinku, hnačkou, otravou ťažkými kovmi a alkoholizmom. Nedostatok zinku síce nemá výrazné príznaky, ale môže spôsobiť poruchy zraku, poruchy spánku, problémy s pokožkou, vlasmi a nechtami, zníženú chuť do jedla, vypadávanie vlasov, dlhšiu regeneráciu pokožky a hojenie rán, zníženú náladu.

Použitie:

Jedna kapsula denne. Užívajte s hlavným jedlom prehltnutím a zapite vodou alebo studeným nápojom.

Zloženie:

maltodextrín, kapsula (želatína), pikolinát zinočnatý, protihrudkujúca látka (stearan horečnatý).

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Tento produkt nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia.


Zloženie
Nutričné hodnotyv dávke (1 kapsla)
Zinok15 mg