Menu
Nákupný košík

GRASSBERG VITAMIN D3 4000 IU 90 kapslí

Vitamín D je jedným z najdôležitejších vitamínov, nevyhnutný pre normálne fungovanie organizmu. Viac ako 50% populácie našej krajiny nedostáva dostatočné množstvo vitamínu D. Je to spôsobené najmä chladným podnebím a malým počtom slnečných dní v roku.
Jedna porcia produktu obsahuje 100 mcg vitamínu D.

Vitamín D3 bol objavený takmer pred storočím, no stále sa dozvedáme o jeho početných zdravotných benefitoch. Okrem svojej hlavnej funkcie, ktorá zabezpečuje mineralizáciu kostí a normálny vývoj kostí a väziva, je vitamín D3 veľmi dôležitý pre zdravie vlasov, nechtov a zubov. Vitamín D3 stimuluje vstrebávanie vápnika, zlepšuje zrážanlivosť a posilňuje imunitný systém.

Hlavnou aktívnou zložkou vitamínu D3 je cholekalciferol. Inhibuje rast malígnych novotvarov, stimuluje imunitnú odpoveď na vírusy a baktérie. Cholekalciferol pomáha bojovať proti zápalom a bráni rozvoju psoriázy a ekzému u rizikových skupín. Vitamín D3 priaznivo ovplyvňuje dýchacie funkcie pľúc. Uľahčuje aj liečbu zápalu pľúc.

Použitie:

Jedna kapsula denne. Užívajte s hlavným jedlom prehltnutím a zapite vodou alebo studeným nápojom.

Zloženie:

slnečnicový olej, kapsula (želatína), zvlhčovadlo (glycerol), vitamín D3 (cholekalciferol).

Upozornenie:

Neprekračujte uvedenú odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok by sa nemal používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Tento produkt nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia.

Zloženie
Nutričné hodnotyV dávke (1 kaspla)
Vitamín D3 (cholecalciferol)100 mcg