Menu
Nákupný košík
10% zľava pre všetkých zaregistrovaných / prihlásených zákazníkov

PENCO AC HYDRATION TABS 20 ŠUMIVÝCH TABLIET ORANGE

Rozpustné tablety na prípravu športového nápoja bez cukrov a s minimálnym obsahom kalórií. Obsahuje elektrolyty (sodík, draslík, chloridy, vápnik a horčík) v optimálnom pomere pre športový výkon a vitamíny C a B5. Pomer elektrolytov vychádza z priemerného zloženia potu. Odporúčame užívať počas cvičenia na doplnenie strát tekutín a elektrolytov, zníženie rizika kŕčov a udržanie výkonnosti.
Odporúča sa pri vytrvalostných cvičeniach, najmä v horúcom a vlhkom prostredí, kde športovci pri snahe ochladiť sa strácajú veľké množstvo tekutín a elektrolytov potením. Odporúčame ho aj na zníženie rizika kŕčov počas tréningu, ktoré môžu byť spôsobené stratou veľkého množstva vody a sodíka.

Pri tréningu trvajúcom viac ako hodinu alebo pri športe s vyššou intenzitou sa potením stráca nielen voda, ale aj minerálne látky. Podľa dostupných údajov predstavujú najväčšie straty elektrolytov sodík, draslík a chloridy. V priemere sa v 1 litri potu vylúči približne 1 g sodíka. Straty vápnika a horčíka sú výrazne nižšie. Rovnováha elektrolytov ovplyvňuje nielen zdravie, ale aj výkonnosť. Denná dávka Penco® AC Hydration Tabs (4 tbl = 2 litre nápoja) obsahuje 1,6 g sodíka, 0,4 g draslíka a je zdrojom vápnika a horčíka, ktoré prispievajú k normálnej činnosti svalov. Draslík je dôležitý pre normálne fungovanie nervového systému, podporuje funkciu svalov a prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku. Je obohatený o vitamín C a kyselinu pantoténovú, ktoré znižujú úroveň únavy a vyčerpania.

Použitie:

Rozpusťte 1 tabletu v 500 ml vody (osmolalita (82 mOsm/kg)). Odporúčané denné dávkovanie: 250 ml pred cvičením, 500 ml (1 tableta) každú hodinu počas cvičenia, maximálne 4 tablety denne. Deti od 12 rokov polovičnú dávku.

Zloženie:

Kyselina - kyselina citrónová, regulátor kyslosti - hydrogenuhličitan sodný, sladidlo - sorbitol, citran sodný, citran draselný, chlorid sodný, mliečnan vápenatý, prírodná aróma (pomaranč), horečnaté soli kyseliny citrónovej, protihrudkujúca látka - polyetylénglykol (PEG 6000), vitamín C (kyselina L-askorbová), sladidlo - sukralóza, farbivo - beta-karotén, kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý), sladidlo - glykozidy steviolu.

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Tento výrobok nie je určený pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí! Nadmerná konzumácia môže spôsobiť laxatívne účinky. Prijímajte pestrú a vyváženú stravu a dodržiavajte zdravý životný štýl. Ak sa po užití prípravku vyskytnú akékoľvek ťažkosti, prestaňte ho používať. Tubu udržiavajte pevne uzavretú! Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na spodnej strane obalu. Skladujte a uchovávajte v suchu pri teplote od 5 o C do 25 o C v tesne uzavretej nádobe.